Napisane przez: www.jobster.pl | Sierpień 25, 2008

Szkoła Średnia w USA

– Informacje o programie –
High school

High school

Program High School USA jest programem rządowym prowadzonym od ponad 40 lat. Jest on organizowany przy współpracy z amerykańskimi szkołami i fundacjami, które posiadają zezwolenie Departamentu Stanu oraz rekomendacje CSIET ( The Council on Standards for International Educational Travel).

Program szkoła średnia w USA jest programem wymiany edukacyjno-kulturalnej skierowanym do uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i licealnych, którzy w momencie rozpoczęcia roku szkolnego w USA będą mieć minimum 15 i maksimum 18.5 lat. Na program można wyjechać na jeden semestr (5 miesięcy) lub na cały rok (10 miesięcy).

Jakie wymagania musisz spełniać, żeby aplikować na program?

Po pierwsze musisz znać język angielski na poziomie na tyle dobrym, żeby bez większych problemów móc sobie poradzić w amerykańskiej szkole średniej i w Twojej nowej rodzinie goszczącej. Poziom języka możesz sprawdzić u nas w biurze zdając test językowy Secondary Level English Proficiency Test (SLEP). Jeśli otrzymasz co najmniej 36 punktów, możesz jechać na program.

Twoja średnia ocen z ostatniego roku musi wynosić co najmniej 3.75.

Musisz być osobą dojrzałą, odpowiedzialną, szczerą i otwartą na nowe rzeczy. W stosunku do rodziny goszczącej oczekujemy, że będziesz zachowywać się z szacunkiem. Decyzja wyjazdu na program High School USA musi być decyzją podjętą samodzielnie przez Ciebie, ale musisz być wspierany w tej decyzji przez Twoich rodziców.

Program ten może okazać się przygodą Twojego życia, ale najpierw musisz się nastawić na to, że różnice kulturowe mogą z początku być bardzo wyraźne. Dopóki nie zaprzyjaźnisz się z Twoimi nowymi przyjaciółmi, możesz tęsknić za krajem rodzinnym. Nie martw się – jest to normalny proces integracji z nowym otoczeniem. Twoja rodzina goszcząca jak również twój lokalny koordynator pomogą Ci w procesie aklimatyzacji. Jednak jedynie aktywnie uczestnicząc w życiu Twojej nowej rodziny, szkoły, przyjaciół i społeczności będziesz w stanie w pełni skorzystać z tego programu i wynieść z niego korzyści na przyszłość.

 

Nasi partnerzy:

Nasi partnerzy to trzy akredytowane przez Departament Stanu fundacje – Council on International Educational Exchange (CIEE), NorthWest Student Exchange (NWSE) oraz Center for Cultural Interchange (CCI). Fundacje sponsorujące są to organizacje akredytowane przez Amerykański Departament Stanu jako organizatorzy wyjazdów wymiany kulturalno-edukacyjnej odbywających się na wizie J-1 (w tym programu High School).

rok szkolny w usa high school * szkola srednia w usa * high school USA * nauka w USA * szkoła średnia w stanach

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: