Napisane przez: www.jobster.pl | Sierpień 21, 2008

Work and Travel

Program Work and Travel (Praca w USA)

Rząd Stanów Zjednoczonych każdego roku oferuje możliwość podróżowania i pracy dla kilkudziesięciu tysięcy studentów z całego świata, w ramach programu „Work and Travel” (praca w USA). FOSTER będący partnerem Cultural Exchange Network (CENET) umożliwia polskim studentom podjęcie legalnej pracy u amerykańskich pracodawców, udoskonalenie znajomości języka angielskiego i poznanie kultury amerykańskiej z bliska.

Exchange Visitor Program został powołany w roku 1961, obejmuje 13 działów: Au Pair, Camp Counselor, High School Student, Summer Work/Travel, Teacher, Trainee, College/University Students, Professor, Research Scholar, Short-Term Scholar, Specialist, Government Visitor oraz International Vistor. Każdy z nich, opierający się na wizie J1, umożliwia młodzięży, studentom, absolwentom, nauczycielom a także naukowcom z całego świata poznanie Stanów Zjednoczonych poprzez pracę, naukę języka oraz wymianę doświadczeń kulturalnych i naukowych.

Wg danych Ambasady Amerykańskiej, w roku 2007 wyjechało około 15 000 polskich studentów (tylko na program WAT USA). Z roku na rok liczba ta się zwiększa o około 10 %.

Program skierowany jest do studentów, którzy mogą podjąć pracę sezonową lub tymczasową u amerykańskich pracodawców. Maksymalny czas trwania programu to cztery miesiące z dodatkowymi 30 dniami przeznaczonymi na podróżowanie. Większość oferowanych pozycji to prace sezonowe w branży turystycznej, rozrywkowej, gastronomicznej lub sprzedaży detalicznej. Obowiązki mogą obejmować przygotowanie żywności, sprzedaż upominków, sprzedaż biletów, obsługę klientów itp.

FOSTER współpracuje z pracodawcami amerykańskimi, którzy oferują naszym studentom przeciętnie 6-9 USD za godzinę, w zależności od poziomu języka angielskiego, umiejętności i wcześniejszych doświadczeń. Niektórzy pracodawcy oferują zakwaterowanie, które kosztuje od 30 – 100 USD tygodniowo. Aktualną listę prac znajdziesz tutaj.

Program nie tylko stwarza szansę na udoskonalenie języka angielskiego, ale również daje możliwośći poznania amerykańskiej kultury i stylu życia. Oczywiście nie trzeba wspominać, że można przy tym nieco zarobić i aktywnie spędzić wakacje.

Praca sezonowa w USA

Summer Work/Travel USA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: